Demirbaş Kaydı ve Sayım Programı Avantajları

AssetPlus programı demirbaş kaydı, sayım ve barkodlama konusunda tam hizmet alabileceğiniz bir yazılımdır.

assetplus demirbaş kaydı barkodlama sayım takip programı yazılımı uygulaması

AssetPlus Avantajlar

Demirbaş kaydı günümüzde artık hemen her firma ve şubeleri için bir gereklilik halini almıştır. Muhasebe ve fiziki demirbaş kayıtlarının birbirine senkronize şekilde takip edilebilmesi için ihtiyacınız olan, stabil çalışan, verimli bir demirbaş takip programıdır. AssetPlus demirbaş programının sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

Muhasebe kayıtları ile fiziki (gerçek) envanterlerin eşlenik ve tutarlı takip edilmesi

Demirbaş muhasebe kayıtları ile fiziki (gerçek) envanterlerin eşlenik ve tutarlı takip edilmesi

check

Minimum kaynak ile tüm süreçlerin, işlemlerin, kontrol ve raporların alınabilmesi

check icon

Anlık, denetim, yıllık sayım sürelerinin minimize edilmesi

check icon

Anlık ve istenilen formatta genel ve envanter bazlı raporlar alınabilmesi

check icon

İş ve işlemlerin izlenebilmesi

check icon

Fark raporlarının ve kıyaslamaların oluşturulabilmesi

check icon

Bir ürünün birim fiyatının, satın alma fiyatının, şu anki net defter değerinin, bakım maliyetlerinin takip edilebilmesi

check icon

Finansal yaptırımlar ve uyumluluk

check icon

İnsan kaynağının optimize edilmesi ve bilgi güvenliğinin sağlanması

check icon

Kalite standartları gerekliliği

check icon

Denetim gerekliliği

Demirbaş Sayım ve Barkodlama

Demirbaş sayım işlemi için, envanterin üzerine üç harfli bir prefix, tire ve sekiz basamaktan sayıdan oluşan bir barkod (ör: AST-01004572) yapıştırılır ve bu barkoda ait olan envanter bilgileri, AssetPlus üzerinden download edilen envanter sayım şablonu doldurularak sisteme girilir. Eskiden var olan bir envanter barkodu bulunuyorsa ve AssetPlus'ta bu barkodun da takip edilmesi isteniyorsa, RefNo veya PartNo alanına bu barkod da girilebilir, böylece eski barkodlama sisteminizden de kopmamanız sağlanır. Assetplus demirbaş sayım ve takip programı ile tüm envanterinizi kolayca kayıt altına alabilirsiniz. Dilerseniz demirbaş barkodlama konusunda da firmamızdan destek alabilirsiz.

Demirbaş Sayımı Nasıl Yapılır?

Demirbaş sayımı için önce AssetPlus demirbaş takip yazılımı sisteminize kurulduktan sonra, bu yazılıma uygun ayarlanmış bir demirbaş barkodlama sistemi ile şirketinizde bulunan tüm demirbaşlar isim, marka, model, renk vb. gibi belirleyici ve demirbaşa özel nitelikleri girilir. Daha sonra rfid barkod okuyucu sistemler ile demirbaşların barkodları okunarak otomatik olarak sisteme eklenmesi sağlanır. Demirbaş etiketleme işlemi sonucunda tüm demirbaşlar sisteme eklendikten sonra yazılım arayüzünde demirbaşların tür ve adetleri, özellikleri, lokasyon bilgileri ve daha pekçok niteliğine dair bilgiye kolayca ve kategorik şekilde ulaşabilmek mümkündür.

Demirbaş Takibi Nasıl Yapılır?

Demirbaş takibi yapabilmek için AssetPlus yazılımının arayüzüne giriş yaparak eğer birden fazla şirketiniz varsa şirket bazlı, tek şirkete bağlı şubeler ile çalışıyorsanız lokasyon bazlı olarak önce lokasyon seçimi yapmanız gerekir. Lokasyon seçimi tamamlandıktan sonra envanter kategorisi, daha sonra marka, model vb. gibi birçok detayı belirleyerek aramanızı özelleştirebilir ve bu arama sonucunda listelenen envanterlerin durumu, lokasyonu, zimmet bilgisi, transfer bilgisi, amortisman bilgisi gibi daha pekçok detaya ulaşabilir, takibini yapabilirsiniz.

Demirbaş Kaydı, Demirbaş Sayım ve Barkodlama

Siz De Envanterinizi Kolayca Yönetebilirsiniz

Assetplus ile tüm demirbaşlarınızı kontrol altına almak ve kolayca takibini yapabilmek için bize ulaşın.